Peeling kawitacyjny i peelingi chemiczne (kwasy)

PEELING KAWITACYJNYDziałanie peelingu kawitacyjnego oparte jest na wykorzystaniu energii ultradźwięków. W momencie kontaktu aparatu ze skórą, fala dźwięków wytwarza malutkie pęcherzyki gazu, które pękając oczyszczają naskórek z nadmiaru sebum, martwego naskórka i drobnych zaskórników.
Taki peeling jest całkowicie bezbolesny, nie powoduje podrażnień i jest rekomendowany dla każdego typu skóry, również wrażliwej.
Wskazania do zabiegu:    Przeciwskazania do zabiegu:   
- wspomaga leczenie trądziku - nowotwory
- lepsze napięcie skóry - ciąża
- lepsza gęstość i elastyczność skóry - gorączka
- rozjaśnienie przebarwień - opryszczka
- zmniejszenie widoczności płytkich blizn - ciężkie choroby serca, rozrusznik
- zmniejszenie widoczności zmarszczek - rozrusznikPEELINGI CHEMICZNE - KWASY


Eksfoliacja kwasami staje się jednym z najbardziej popularnych zabiegów, wykonywanych w gabinecie kosmetycznym. Obecny klimat jest przyjazny zabiegom eksfoliacji przez większą cześć roku. Peeling kwasami to doskonały sposób na szybką poprawę kondycji skóry.

Do wyboru mamy zabiegi w oparciu o :

 • kwas migdałowy
 • kwas glokolowy
 • kwas laktobionowy
 • kwas mlekowy
lub kombinację w/w kwasów, co zapewnia silniejsze działanie i zmniejsza ryzyko niekorzystnych dla klientki odczuć.
Każdy z kwasów , oprócz funkcji złuszczania, wpływa na niwelowanie różnych problemów skórnych. I tak np. kwas glikolowy aktywuje wytwarzanie kolagenu i elastyny, co wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry. Natomiast kwas migdałowy działa antybakteryjnie i łagodzi przebieg aktywnego trądziku. Konsultacja z naszą kosmetyczka pozwoli na dobranie kuracji odpowiedniej dla Państwa skóry.


KWAS GLIKOLOWY 20% I 30% (firmy Bielenda)


Naturalnie występuje w trzcinie cukrowej. Został wprowadzony do kosmetyki już ćwierć wieku temu.

Eksfoliacja kwasem glikolowym zalecana jest do skór:
 • starzejących się
 • łojotokowych
 • z przebarwieniami posłonecznymi
 • z bliznami
 • wymagających rewitalizacji, suchych i szorstkich
Kwas glikolowy złuszcza obumarły naskórek, dzięki czemu bariera naskórka jest pokonana i składniki aktywne mają ułatwione zadanie, by wniknąć do głębszych warstw naskórka. Dzięki temu skóra jest gładsza i bardziej nawilżona. Zmuszona do regeneracji, jest napięta a zmarszczki spłycone. Eksfoliacja tym kwasem pomaga w pielęgnacji skór tłustych oczyszczając je, regulując wydzielanie sebum, a niezbyt głębokie zmiany potrądzikowe spłycają się, stając się mniej widoczne. Hamuje też powstawanie nowych przebarwień, a te wcześniej nabyte ulegają rozjaśnieniu.
Po serii zabiegów, na skórze zauważyć można długotrwałe pozytywne zmiany. W kuracji wykonuje się do 6 zabiegów, w odstępach minimum 10 dniowych. Zabieg z kwasem glikolowym zalecamy przeprowadzać wiosną i jesienią. W trakcie trwania serii, należy unikać kąpieli słonecznych i wizyt w solarium, a po jej zakończeniu wstrzymać się z opalaniem do 2 tygodni.

KWAS MIGDAŁOWY, LAKTOBIONOWY I MLEKOWY 30% I 40% (firmy Bielenda)


Zabieg złuszczenia kwasami migdałowym, laktobionowym oraz mlekowym zapewnia łagodną i bezpieczną eksfoliację.

Eksfoliacja ww. kwasami zalecana jest do skór:
 • naczyniowych
 • tłustych i łojotokowych
 • z przebarwieniami posłonecznymi
 • z trądzikiem różowatym
 • starzejących się
Kwasy migdałowy, laktobionowy i mlekowy złuszczają wierzchnią warstwę naskórka stymulując procesy naprawcze, dzięki czemu struktura skóry odbudowuje się. Ponadto zapobiegają tworzeniu się teleangiektazji (popękane naczynka), rozjaśniają przebarwienia i przejawiają działanie antybakteryjne. Efektem zabiegu kwasami jest elastyczna, gładka skóra o wyrównanym kolorycie. Drobne zmarszczki wygładzają się, reguluje się wydzielanie sebum, cera wygląda na młodszą i jędrniejszą.
Zaletą kwasu migdałowego jest jego wysoka tolerancja przez osoby, które mają cerę bardzo wrażliwą i problematyczną. Po za drobnym dyskomfortem w postaci lekkiego pieczenia w trakcie zabiegu, kwas ten nie wywołuje rumienia. Zabieg kwasami migdałowym, laktobionowym i mlekowym można wykonywać praktycznie całorocznie, z wyłączeniem okresu wakacyjnego (nadmierne nasłonecznienie). Po zabiegu należy stosować się do zaleceń kosmetyczki i stosować ochronę w postaci kremów z wysokim filtrem ( SPF 50 )

Zalecamy wykonanie serii 6 - 8 zabiegów w odstępie minimum 10 dni